8613564568558

DZJ/DZ elektrik vibro çekiç

Përshkrim i shkurtër:

DZJ500S dhe DZ500S vibro çekiçët elektrikë të projektuar rishtazi janë paraqitur: teknologji e avancuar, depërtim i fortë, i qëndrueshëm, efikasitet i lartë.Ato janë të përshtatshme për një gamë të gjerë aplikimesh, veçanërisht për shtyllat e ngjeshjes së rërës dhe shtyllat e mëdha të tubave të çelikut në projektet detare.


 • Çmimi FOB:0,5 - 9,999,999 dollarë amerikanë / copë
 • Min.Sasia e porosisë:1 Copë/Copë
 • Aftësia e furnizimit:100 Copë/Copë në muaj
 • Porti:Porti i Shangait
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Shanghai Engineering Machinery Co., Ltd. është kompania e parë kineze që filloi projektimin, prodhimin dhe shitjen e çekiçëve vibro me lëvizje elektrike.Çekiçët vibro të serisë DZ/DZL janë prodhuar nga SEMW që nga vitet 1960 dhe janë përdorur me sukses në projektet e themeleve të thella të profilit të lartë, si linjat e metrosë, urat, etj.

  Modeli i produktit: DZJ500S
  Fuqia e vlerësuar e motorit: 250*2 KW
  Maks.Momenti ekscentrik: 0-5880 Nm
  Frekuenca e vibrimit: 600 rpm
  Forca lëvizëse: 2370 KN
  Nxitimi i pa ngarkuar: 9.0 g
  Amplituda e shkarkimit: 22.5 mm
  Tërheqja e lejuar e linjës: 130 T
  Mënyra e punës: Amplitudë e ndryshueshme & Frekuencë e ndryshueshme
  Pesha totale: 36300 kg
  Dimensionet (L×W×H):2740×2050×7960mm

  Karakteristikat kryesore
  1. Moment i madh ekscentrik dhe forcë emocionuese, më e fuqishme dhe efikase
  Me moment të madh ekscentrik dhe forcë emocionuese, është shumë efikas dhe i përshtatshëm përshtyllat e ngjeshjes së rërës dhe shtyllat e mëdha të tubave prej çeliku në projektet detare.
  Softuer profesional dizajni dhe teknologji të avancuar, e cila ndihmon në përdorimin e plotëenergjia vibruese, siguron depërtimin e shtyllave dhe saktësinë e ndërtimit cilësor.

  2. Cikli i jashtëm i ftohjes për të zgjatur jetën e shërbimit të kushinetave
  Cikli i jashtëm i ftohjes për të balancuar ngrohjen e çekiçit dhe të tijkushinetat, siguron që çekiçi të funksionojë në temperaturën e duhur.
  Lubrifikimi i detyruar me spërkatje dhe afrimi për të siguruar lubrifikiminefekti dhe shkëmbimi i nxehtësisë.
  Teknologji e re për të bërë punë të vazhdueshme rreth 24 orë në ditë

  3. Pjesë me cilësi të lartë për të siguruar performancë të besueshme
  Motor inverter rezistent ndaj thyerjes i zgjedhur mirë.Paraqiste konvertime të gjera të frekuencës, mbingarkesë të madhe dhe veti të mira izoluese.Punoni brenda frekuencës së dridhjeve
  varionte nga 5-60 Hz.Çift rrotullues i lartë fillestar dhe rrymë e ulët e fillimit.Aftësia e lartë e mbingarkesës ndërsa çekiçi përdoret me shpejtësi të lartë.
  Kushinetat e importuara rezistente ndaj thyerjes, mbingarkesë e madhe dhe funksionim i qëndrueshëm në temperatura të larta, për të siguruar stabilitetin e pajisjes.
  Rrip lëvizës i importuar.I fortë, efektiv, më pak shtrembërim i nxehtësisë dhe i qëndrueshëm.Siguron performancën e besueshme të çekiçëve vibro.

  4. Inverter i avancuar dhe Sistemi i qeverisjes së shpejtësisë për të siguruar një funksionim efektiv
  Sistemi i konvertimit kontrollon frekuencën dhe forcën emocionuese, i përshtatshëm për vende pune të ndryshueshme.
  Motorët e dyfishtë nisin në të njëjtën kohë dhe shpërndarja e duhur e momentit dinamik siguron një funksionim të qetë.
  Sistemi i transmetimit elektrik i paraqitur me tension të gjerë dhe frekuencë të gjerë.
  Dy metoda kontrolli: kontroll në terren dhe telekomandë.Lehtësia e kontrollit.

  5. Sistemi i besueshëm i kontrollit të transformimit të momentit të çuditshëm
  Çekiçët vibro me lëvizje elektrike të serisë DZJ përmbajnë pajisje kontrolli të transformimit të momentit të çuditshëm, për të realizuar fillimin, ndalimin me amplitudë zero dhe rregullimin pa shkallë të momentit ekscentrik nga zero në maksimum.
  Pajisja e kontrollit të transformimit të momentit të çuditshëm stabilizon çekiçin kur fillon dhe ndalon, dhe ul rezonancën e çekiçit vibro.
  Rregullimi pa hap i momentit ekscentrik sipas kushteve të tokës.

  6. Sistemi inteligjent i kontrollit për të arritur monitorimin në kohë reale të parametrave të funksionimit
  Nëpërmjet sistemeve inteligjente të kontrollit PLC dhe ekranit të monitorimit në kohë reale, për të realizuar mbikëqyrjen e gjithë procedurës së punës të vibro hammers.
  Sistemi paralajmërues i yndyrës dhe temperaturës, për të vendosur alarmin kur ndodh mosfunksionimi.

  RASTI KLASOR

  Oscilatorë të mbështjelljes së boshtit të përplasur PIT300-2

  Ferma me erë e urës Donghai, Shanghai
  Ura Hongk ong-Zhuhai-Macao (projekti i ndërtimit të shtyllave të ngjeshjes së rërës)


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme