0086-13701765746

JB160A Kuletë hidraulike në këmbë

Përshkrim i shkurtër:

Seri JB Hydraulic Walking Piling Rig është dizajn i famshëm për integrimin shumë të pajisjes elektrike, hidraulike dhe mekanike të grumbullimit të grumbullimit. Ai zotëron plotësisht të drejtat e pavarura të pronës dhe i është dhënë çertifikata nga qeveria kineze për shkak të teknologjisë së saj të përparuar. Pajisja e makinës siguron performancë të shkëlqyeshme, punë të besueshme, përdoret gjerësisht në metodën SMW (metoda e murit të përzierjes së tokës). Pajisja mund të jetë e bashkangjitur me çekiç të grumbulluar me naftë, pajisje të parafabrikuara të paracaktuara, etj. Isshtë e përshtatshme për kushte të ndryshme grumbullimi dhe themelimi, siç janë autostradat e ngritura, autostradat, urat, portet, portet e ujit, stacionet e metrosë dhe rrokaqiejt .


 • Pricemimi FOB: 0,5 - 9,999,999 dollarë amerikanë / copë
 • Min. Sasia e porosisë: 1 copë / copë
 • Aftësia e furnizimit: 100 copë / copë në muaj
 • Port: Porti i Shangait
 • Kushtet e pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detaje të produkteve

  Etiketat e produkteve

  Karakteristikat e produktit
  RRJETI PILINGUESE HIDRAULIKE
  1.
  Udhëheqësi, platforma kryesore dhe ingranazhet në këmbë janë të dizajnuara për drejtimin e grumbullit me detyra të rënda, për të siguruar punë më të qëndrueshme dhe efektive.
  Mbartës peshe me ngarkesë më të madhe.

  2. E LEJE P FORR KUVENDIN DHE TRANSPORIMIN
  Dizajn strukturor modular, i thjeshtë për montim dhe çmontim.
  Nxitësit e platformës me strukturën rrotulluese të pinit, drejtohen nga cilindri, i cili kursen telashet e çmontimit. Mund të çmontohet dhe transportohet me pjesë, i lehtë për
  transport.

  3. SISTEMI DHE TEKNOLOGJIA E KONTROLLIT ELEKTRO-Hidraulik të AVANCUAR
  Të dy daulle kryesore dhe daulle ndihmëse janë nën kontrollin proporcional elektro-hidraulik, të disponueshëm për kontroll të shpejtësisë së ndryshueshme dhe bllokojnë çdo shpejtësi.
  Pompë kryesore, valvula kontrolli, matës presioni, bateri janë të gjitha duke përdorur.

  4. SISTEMI MONITORIMI PRAKTIK DHE I
  VETM PR PUNNIMIN Lideri standard me monitor goniometër dhe monitorin e këndit induktiv të ngarkesës (opsionale) sigurojnë informacione të menjëhershme në lidhje me grumbullimin dhe forcën tërheqëse të barërave, vendosni alarmin ndërsa jeni në rrezik. Funksionet e mëparshme mund të arrihen ndërsa fiksimi i grumbullimit që punon me seritë agjenturuese dhe sensorë të serisë ZLD (opsionale).
  Monitori i grumbullit të përzierjes së thellë (opsionale) siguron të dhëna për thellësinë e grumbullit, shpejtësinë e grumbullimit, sasinë e slurry dhe prodhimin e informacionit.

  5. Kabina e funksionimit të favorshëm për kontroll të lehtë
  Salla e operatorit të izoluar mirë me pesë mburoja të erës siguron një ambient të ndritshëm dhe të qetë me lodhje minimale.
  Levat e kontrollit të çikrikut të aktivizuara hidraulikë lejojnë performanca të mira dhe kontroll të lehtë.
  Hapësira për kutinë e kontrollit të stërvitjes, monitori i këndit induktiv të ngarkesës (opsionale), monitori i përzierjes së thellë (opsionale) është e rezervuar në dhomën e operatorit, e bëjnë kontrollin me një shofer të lehtë dhe të besueshëm.

  KARAKTERISTIKAT E PERFORMANCS TEKNIKE T
  J 39m (Max.42m), i përshtatshëm për metodën SMW.

  2. Gjatësia e cilindrit horizontale arrin deri në 3100 mm, lëvizje e lehtë gjatë përdorimit të  metodës SMW. Goditja horizontale e cilindrit arrin deri në 400 mm, duke siguruar  më shumë fleksibilitet në punën e ndërtimit.

  3. Cilindrat ngritës JB160A sigurojnë një lartësi prej 900 mm.

  4. Dizajni i strukturës unike të pozicionimit garanton një vetë-ngritje pa ndihmën e  vinçit të shërbimit. JB160A mund të bëjë lartësi 39 milion.

  5. JB160A iu dha të drejta të plota të pronësisë intelektuale dhe 7 , përfshirë 2 patenta për shpikje.

  Modeli i produktit:
  specifikimet

  artikull JB160A Hidraulike Walking  Duke shtuar Rig
  Gjatësia totale e udhëheqësit (m) 21 ~ 39
  Diametri i liderit (mm) ø920
  Distanca e qendrës midis udhëheqësit dhe pajisjeve të montuara (mm) 600 × ø101.6
  Kënd i prirjes së drejtuesit (majtas në të djathtë) (°) ± 1.5
  Goditje në prapavijë (mm) 2800
  Stuhia e cilindrit për udhëheqësin (mm) 400
  Max. modeli i augerit ZLD180 / 85-3-M2-S
  Max. modeli dizel çekiç D160
  Max. gjatësia e udhëheqësit (m) 39
  Max. forcë tërheqëse (me udhëheqësin Max.) (KN) 706,3
  Chikrik hidraulik (për ngritësin e montimit, çekiçin dizel) Forca tërheqëse e litarit të vetëm (KN) 91.5max
  Peed dredha-dredha dhe zbritje (m / min) 0 ~ 26
  Diametri i litarit (mm) ø21.5
  Kapaciteti i daulleve (m) 550
  Chikrik hidraulik (për ngritje, tub shpimi, grumbull) Forca tërheqëse e litarit të vetëm (KN) 68max
  Peed dredha-dredha dhe zbritje (m / min) 0 ~ 32
  Diametri i litarit (mm) ø20
  Kapaciteti i daulleve (m) 265
  Këndi i lëkundjes (°) ± 10
  Udhëtimi i tërthortë Shpejtësia e udhëtimit (m / min) <4.5
  Hapi i udhëtimit (mm) 3100
  Udhëtimi vertikal Shpejtësia e udhëtimit (m / min) <2.7
  Hapi i udhëtimit (mm) 800
  Zhvendosja e trasesë Shpejtësia (m / min) <0,55
  Lartësia (mm) + 450 ~ -450
  Distanca midis gjurmëve Puna (mm) 9100
  Udhëtimi (mm) 4800
  Distanca në mes të rrotave Puna (mm) 4800
  Udhëtimi (mm) 5000
  Pista me lëvizje tërthor Gjatësia (mm) 9500
  Gjerësia (mm) 1200
  Pista vertikale që lëviz Gjatësia (mm) 6900
  Gjerësia (mm) 1700
  Lidhja midis rrezeve outrigger dhe platformës Pin rrotullues, cilindër që zgjerohet
  Presioni mesatar i tokës (MPA) ≤0.1
  Fuqia motorike (kw) 45
  Sistemi hidraulik i mbushur me njerëz (MPA) 25/20
  Funksionimi i sistemit të mbushur me hidraulikë Kontroll manuali dhe elektrik
  Pesha totale e mantelit të grumbullimit (T) ≈130

  Shënim: Specifikimet i nënshtrohen ndryshimit pa njoftim paraprak.
  Gjatësia e udhëheqësit mund të shtrihet në 42m sipas kërkesës speciale.

  JB160A hidraulike në këmbë Piling Rig3

  Aplikimi

  PROJEKT MEXICAN Produkti: D100 & JB160A / TAIYUAN PROJEKT Produkti: ZLD180 & JB160A / PROJEKTI PHILIPPINE: D138 & JB160A / SHANGHAI EXPO SITE Produkti: ZLD220 & JB160A / MALAYSIA PROJEKTI: Z180

  JB160A Piling hidraulik në këmbë Rig4
  JB160A Piling hidraulik në këmbë Rig7
  JB160A Piling hidraulik në këmbë Rig5
  JB160A Piling hidraulik në këmbë Rig8
  JB160A hidraulike në këmbë Piling Rig6

  Shërbimi
  1. SH SERVRBIMI QENDROR FALAS-QALLN
  Ne ofrojmë shërbim të qendrës pa thirrje për 24 orë. Për informacione të mëtejshme të produkteve SEMW ose shërbimit pas shitjes, ju lutemi na telefononi në + 0086-21-4008881749. Ne do t'ju ofrojmë informacion ose zgjidhje që ju nevojiten.

  2. KONSULTANCI & ZGJIDHJE
  Ekipi ynë profesional ofron shërbime këshillimi falas sipas vendeve të ndryshme të punës, kushteve të tokës dhe kërkesave tuaja.

  3. TESTIMI & TRAJNIMI
  SEMW është i angazhuar për udhëzime falas për instalimin dhe testimin, për t'u siguruar që ju mund të bëni operacione të duhura.

  Ne do të ofrojmë trajnime në vend nëse është e nevojshme, për t'u siguruar që e dini mënyrën e duhur për mirëmbajtjen, analizën dhe debugging të keqfunksionimeve.

  4. MIRMBAJTJA & RIPARIMI
  Ne kemi zyra në shumë vende në Kinë, të lehta për mirëmbajtje.
  Furnizime të mjaftueshme për pjesë rezervë dhe pjesë të veshjes.
  Ekipi ynë i shërbimit ka një gamë të gjerë të përvojës profesionale për çdo projekt me madhësi të madhe apo të vogël. Ato ofrojnë zgjidhje më të mira me përgjigje të shpejtë.

  5. KLIENTET & LIDHJET
  Dosja e klientëve pas shitjes u krijua për të kuptuar më mirë nevojën dhe reagimet tuaja.
  Ofrohen më shumë shërbime, të tilla si, dërgimi i informacionit për produktet e reja të lëshuara,. Ne gjithashtu ofrojmë ofertë speciale për ju.

  RRJETI MARKETINGU GLOBAL
  Diesel Hammers janë produkti kryesor i SEMW. Ata kanë arritur një reputacion të mirë brenda dhe jashtë vendit. Çekiçët diesel SEMW eksportohen në një sasi të madhe në Evropë, Rusi, Azinë Juglindore, Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut dhe Afrikë.


 • Paraprakisht:
 • Tjetra:

 • Produkte të lidhura